.

MEMX Двојно Двострано Лента, 3/5-Инчен со 98FT/Тркалаат x 3 Ролни, Идеален како Подарок Заврши Лента, Уметности, Занаети, Scrapbooking, Солза-по-Рака, Покана Картички, DIY Занаети и

MEMX Двојно Двострано Лента, 3/5-Инчен со 98FT/Тркалаат x 3 Ролни, Идеален како Подарок Заврши Лента, Уметности, Занаети,

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

✅ Dimention : пакетот вклучува три ролни двојно двострано лента, на demention на секој ролни е Ширина : 0.6 инчи * Должина : 32 јарди. ✅ Лесно Солза & Ултра Тенки : Солза-по-страна, така што нема потреба од било ножици за најлесен апликација!Проѕирен и најтенкиот можно (0.09 mm), така што тоа може да се користи во било која апликација, без додавање на големо!Тоа што се речиси невидливи под сите видови на хартија!. ✅ Висок квалитет лепило : Лесно да се повлече од ролна, се намали и да ја инсталирате.Лепило е исклучително силна, но се уште е лесно да се отстрани и кора од рака. ✅ Широко се Користи : двојно страна лента може да се широко се користи во домашниот живот, канцеларија и индустријата, како што се печат, уметности и занаети, фотографија, scrapbooking, cardstocks, сјајот, картони, кутии, топлина втиснување, лични умре сечење машини, хартија изработката, - карта во донесувањето одлуки, монтажа, фотографии и многу повеќе. ✅ Насоки : Започнете со чиста, сува површина.Намалување или солза лента да посакуваната должина.Се применуваат и притиснете цврсто.Отстрани лента линија да се изложи на лепак лепило.Место материјал на лепило.Карактеристики : .Лента со висок квалитет силно лепило, лесно да се држиме два објекти цврсто, како што се хартија, картон, лента.Потребно за DIY, добар избор за статистика и семејството.Силно Лепило : нашата двојно двострано лента има исклучително силно лепило за употреба, доволно силна за сврзување 2 предмети заедно, добар избор за статистика и семејството.Применливи прилики : погоден за мазна, чиста и сува површина, може да се применат за да се керамички плочки, стакло, метал, пластика и така натаму, држете го вашиот објекти цврсто.Изработката и Scrapbooking се Направи Полесно : Doublesided за cardmaking, втиснување, сјајот, фотографии.Широка примена - снимката може да се примени на ткаенини, хартија, стакло, дрво, ѕид и пластична.Лесен за правење подарок, документи, позадини, scrapbooks, занаети, лента clip, картички и кутии.Забелешка : За лепило посилни, ве молиме имајте на објектот површината се чисти и мазни пред да се држиме лента на.MEMX двострано лента може совршено да лепак подарок хартија за завиткување заедно, изработка на подарок завиткување полесно и поедноставно!.

Особините