.

CNC Spoilboard Појавата Рутер Малку, 1/2 Инчи месо тело 2 Инчен Дијаметар на Сечење, Плоча Изедначување Рутер Појавата Малку од SellyOak

CNC Spoilboard Појавата Рутер Малку, 1/2 Инчи месо тело 2 Инчен Дијаметар на Сечење, Плоча Изедначување Рутер Појавата

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

▲Премиум Материјал : Карбид сечилото, со цврсти појачани јаглероден челик тело, сигурен Појавата Рутер Малку за вашата машини за проекти;. ▲За Сечење Varrious Материјали : Плоча изедначување рутер малку за цврсти шумата, мдф, ламинатни, честички одбор, иверица компактен панел, акрил и др.Избегне сечење метал и не-дрвени материјали. ▲Разноврсна Плоча Изедначување Рутер Малку : Овој професионален planer рутер малку не е само совршен за дрво плочи изедначување, resurface или авионот на врвот површината на spoilboard, но исто така и за кастрење и slotting/grooving.Одлична замена рутер planer малку за машини за столар!. ▲Прецизни. ▲Широк во Употреба : се Користи на CNC и други автоматски рутери, како и рачен и пинг-монтирани преносни уреди, како што се дрво гравирање машина, машина за кроење.CNC Spoilboard Појавата Рутер Малку, 1/2 Инчи месо тело 2 Инчен Дијаметар на Сечење, Плоча Изедначување Рутер Појавата Малку од Selly Oak Карактеристики и Функции : ▲Совршена Големина за CNC Spoilboard Појавата Рутер Малку месо тело : 1/2", се Сече Дијаметар : 2", Сечење Должина : 1/2" , ви помага да го направи совршен машини за производот; ▲Наменета за десктоп гравирање машини (како што се CNC рачен и пинг-монтирани рутер), не може да се користи во електрична вежба ▲Префериран избор на стручни лица и хобисти слично.Со овие рутер битови, една рака може да се направи некоја фиока или други машини.Добро за дом.Брз Спецификации : ▲Име : 4 Крила CNC Spoilboard Појавата Рутер Малку ▲Материјал : Трајни Карбид, Јаглероден Челик ▲месо тело со Дијаметар : 12.7 mm / 1/2-Инчен ▲Сечење Дијаметар : 2-Инчен ▲Сечење Должина : 1/2" Пакет се Вклучени : 1 x CNC Spoilboard Појавата Рутер Малку.

Особините