.

ПИСАРОТ Библијата Списанија (5.5 X 8.2, 4 Списанија) Навика за Формирање на светото Писмо и Молитва Весник w/ Дневно Поттикнува & Навика Trackers – 52 Недела Водени Проучување

ПИСАРОТ Библијата Списанија (5.5 X 8.2, 4 Списанија) Навика за Формирање на светото Писмо и Молитва Весник w/ Дневно Поттикнува

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ДОБИЕТЕ ВАШАТА ТИВКА ПАТИ НАПРАВЕНО ПОСТОЈАНО & РАСТЕ ПОБЛИСКУ ДО БОГА - Користејќи докажани невронски мрежи и навика-формирање истражување печени во нашето проучување на Библијата лаптоп.Вклучени во Христијанскиот Пост, Patheos, Светлината FM Радио и Kickstarter.Овој сет ќе ви трае цела година!.ВОДЕНИ ПРОУЧУВАЊЕ на БИБЛИЈАТА ФОРМАТ : едноставен четири прашање проучување на Библијата формат (С. О. А. P Метод), кој работи со било текот на светото Писмо.Други известувања вклучуваат : Меморија стих, благодарност, навика tracker, молитва списанија, инспиративни цитати, Христијански весник планирање, 2-Годишно Библијата читање план тракер и неделен преглед.КАКО ТОА ЌЕ имаат КОРИСТ : Нашите една година, навика за формирање на Библијата запишување на преносни компјутери ќе ви помогнеме да растат поблиску до Бога (Псалм 1), искуство мир на умот (Исаија 26 : 3), да стане повеќе Christlike и да уживате во подобро односи (2 Кор. 3 : 18), се посреќни и искуство помалку стрес и анксиозност преку практиката на благодарност.КАКО РАБОТИ : Нашата Библијата списание за жени и мажи поттикнува да го планирате вашиот тивка пати ноќта пред користење на "имплементација намера" која е докажано дека двојно или тројно шансите, всушност, го прават она што ќе се планирани.Кога дојде време, го направите вашиот доделени читање за денот.Потоа, изберете стих да копаат подлабоко и да медитирате со одговарање на четирите прашања во дневниот изгледот на внатрешноста на вашата Библијата весник лаптоп.Voila!.УБАВО СТОКМЕНО И ТРАЈНИ производи ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА - Нашето проучување на Библијата списанија функција hardcover направен од висок квалитет на текстил, ткаенини што се чувствува одлично на допир.Исполнет со дебели 100g киселина слободен белата боја на слонова коска хартија која ви овозможува да го користите сите видови на пенкало и мастило без крварење преку страницата.На големина на 8.25"х5.5", нашата Библијата лаптоп е удобно компактен и доволно мала за да патуваат со вас.Вие исто така добивате 4 сезонски бои.

Особините