.

ЛЕГО Хари Потер Хогвортс Одајата на Тајните 76389 Изградба Комплет со Одајата на Тајните и Голема Сала; Нов 2021 (1,176 Парчиња)

ЛЕГО Хари Потер Хогвортс Одајата на Тајните 76389 Изградба Комплет со Одајата на Тајните и Голема Сала; Нов 2021 (1,176

DEN 3119.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Голем, модуларен ЛЕГО Хари Потер Хогвортс Одајата на Тајните (76389) playset е разновиден, стенд-од играчка која ќе го плени секој фан на Хари Потер филмовите. 10 minifigures : Хари Потер, Ginny Weasley, Том Загатката, Колин Creevey, Џастин Финч-Fletchley, Луна Lovegood, Gilderoy Lockhart, Albus Dumbledore, Професор Sinistra и Речиси без глава Ник.Повеќе, функција спакувани соби и познати minifigures даде деца бескрајни можности да играат надвор омилен филмски сцени и да креирате нови раскази на нивните сопствени.Овој магичен, модуларен систем им овозможува на децата на возраст од 9 и до продолжи со додавање на соби да се создаде една цела Замокот Хогвортс.Сет мерки во текот 15.5 во. (40 cm) висока, 15.5 во. (40 cm) широк и 4 во. (11 cm) длабоко и лесно да се комбинира со други ЛЕГО Хари Потер се поставува за екстра забава.На ЛЕГО Хари Потер Хогвортс Одајата на Тајните (76389) playset е импресивен, колекционерски играчка која е идеална за explorative да играат и да се прикаже.Овој сестран сет вклучува добро познатите соби, волшебно карактеристики и познати ликови од Хари Потер филмовите.Големата Сала содржи 2 долго маси, Dumbledore златното-був lectern и автентични додатоци, како што е сортирање шапка.Исто како и во филмовите, во Одајата на Тајните има икона кружни влезот и голема статуа со отворање на устата, кој открива коридор од каде Basilisk змија влегува во соба. 10 minifigures се вклучени да ги инспирира имагинативна игра-и-прикажете опции : Хари Потер, Ginny Weasley, Том Загатката, Колин Creevey, Џастин Финч-Fletchley, Луна Lovegood, Gilderoy Lockhart, Albus Dumbledore, Професор Sinistra и Речиси без глава Ник.Постојат и предмети ги третира исто така : ексклузивното, златна, годишнина Волдеморт minifigure и 6 случаен волшебникот картичка плочки.Магичен 20-годишнината на ЛЕГО Хари Потер поставите иам Одајата на Тајните и на Големата Сала.Вклучува 11 minifigures, повеќе магичен соби и posable Basilisk со отворање на вилиците, rotatable глава и 3-дел опашка.Ги комбинира лесно со ЛЕГО Хари Потер асортиман на играчки.Сетовите се продава одделно и достапна за различни периоди на време.Оваа забава спакувани сет, исто така, вклучува 6 случаен волшебникот картичка плочки за деца да се соберат (16 вкупно).

Особините