.

XMEIFEI ДЕЛОВИ Вежба малку Сет 12.7 мм месо тело Прст Заеднички Рутер Малку 3 Заби Прилагодливи Tenon Машина за Фиока Тротоарите Кабинет Вратата Долго Вежба битови

XMEIFEI ДЕЛОВИ Вежба малку Сет 12.7 мм месо тело Прст Заеднички Рутер Малку 3 Заби Прилагодливи Tenon Машина за Фиока Тротоарите

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

На вежба малку сет се вклопува во поголемиот дел од моќта вежби во моментов на пазарот.Титаниум слој се зголемува носат-отпорност и издржливост. 1. Оваа Чешел Jointing во Собата може да се монтира на сите тешки рутери монтирани во фиксен главата позиција. 2. чешел jointer е идеално погоден за производство на мали кутии, инструмент случаи итн. 3. Тип : Т-Слот За Мелење Секачи.Ако не сте целосно задоволни од било која причина, ве молиме контактирајте со нас за 100% наплата или замена.Мелење малку и точност и живот се подобри од бакар малку; Особено жилавоста се зголеми неколку пати, висока јачина и обработка на операции не е лесно да се скршени!Карактеристики:1. Оваа Чешел Jointing во Собата може да се монтира на сите тешки рутери монтирани во фиксен главата позиција.Тоа се состои од голем сет од пет 4mm kerf, TCT groovers, монтирани на арбор и три топката лежишта.овие понуди алтернатива за сечење depts и да се обезбеди само-водење на објектот.2. Користете го овој рутер малку да се создаде различни големина зглобовите од еден јазик и заеднички ритам на само 12mm (0.47") високо со полно кутија заеднички до 40мм (1.57") високи или дури и до 80mm(3.15") висока кога се нервира во текот на акции.Сечење на длабочина е 1/2".за да се постигне најдобар крај на агол заедничко користење акции со дебелина помала од 1/2".Откако насобраните испакнати јазици треба да се изшкуркан рамна со кутија страни. 1/2" месо тело & 5/64" дебела карбид.3. чешел jointer е идеално погоден за производство на мали кутии, инструмент случаи итн.Спецификација : Материјал : Carbide Type : Заеднички Рутер Малку ( 3 Крило Рутер Битни), месо тело Кол : 1/2 Инчи (12.7 mm)Сечење Кол : 1-7/8 Inch Cutting ширина : 1/2 Inch Cutting Должина : 1.57 Inch Overall Должина : 4 Инчи.

Особините

Material:
Carbide
Type:
Joint Router Bit ( 3 Wing Router Bit)
Shank Dia:
1/2 Inch (12.7mm)
Cutting Dia:
1-7/8 Inch
Cutting width:
1/2 Inch
Cutting Length:
1.57 Inch
Overall Length:
4 Inch