.

Wesco Индустриски Производи 272949 Тврда Гума Палета Џек се Запре, 11-3/4 Ширина x 2 Висина x 14 Длабочината, Црна

Wesco Индустриски Производи 272949 Тврда Гума Палета Џек се Запре, 11-3/4 Ширина x 2 Висина x 14 Длабочината, Црна

DEN 1696.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Стоп за задржување на палети камион уште во движење камион или приколка.Црна гума за отпорност на лизгање, носат, и временските услови.Рачка за носење.Мерки 11.75" x 2" x 14".На Wesco Индустриски Производи 272949 тврда гума палета џек стоп е црна и можат да бидат ставени под управниот тркала на палети камион да се одржи уште во движење камион или приколка.На клин е направен од гума, кој е отпорен на лизгање, носат, и временските услови.Тоа има приклонуваат за тркалање тркала врз престане да обезбеди камионот.Стоп има рачка за носење.На палети џек престане да тежи 3.5 lb.и мерки 11.75 x 2 x 14 инчи (Ш x В x D). (W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; H е висина, вертикална оддалеченост од најниската до највисоката точка; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад.)Палета камиони, исто така познат како палета приклучоци, пропадна дигалки, и пумпа камиони, се користи за да се укине и транспорт палети или пропадна на стоки.Палета камиони може да вклучуваат вртливата пумпа рачка, а стискаш да предизвика две гранки, и тркала за маневрирање, и обично содржат хидраулични цилиндри или батерија-придвижуван моторот за да се подигне и пониски на предници.Некои палета камиони имаат прилагодливи притисни прачка на дното на секоја вилушка, овозможувајќи му на корисникот за да го измените висина.Палета камиони може да се користи во магацини, storerooms, превозот објекти, и различни индустриски средини.Wesco произведува материјал, опрема за ракување.Компанијата, основана во 1948 година, е со седиште во Северна Велс, PA.

Особините