.

Fbshicung Quilting Цвест Ролери, Ролери се Тркалаат и Притиснете за Шиење Цвест Ролери Позадина Ролери со Лесно да Зафат Рачка за Quilting, Шиење, Печати, Мастило, Дома Декорациј

Fbshicung Quilting Цвест Ролери, Ролери се Тркалаат и Притиснете за Шиење Цвест Ролери Позадина Ролери со Лесно да Зафат

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Квалитет на материјалот : направени од пластика, на позадината ролери е безбедно да се користи; Мерки за прибл. 15.5 x 2.3 см , дршката ви нуди удобен зафат искуство.Практична алатка : кога вие не може да има железо и топло или кога децата се работи околу вашата работна површина, овој цвест ролери може да се создаде брзо, рамни шевовите без премногу напор, па можете да завршите со вашиот проект побрзо и топлина за слободни.Едноставен за употреба : при отварање на отклонување на вашиот ватенка блокови за да притиснете го отворите со железо, прво валани се тркалаат и притиснете над, тогаш можете да притиснете на цвест и да ја задржите вашиот прст совети од патот на пареа.Широка употреба : се тркалаат и притиснете quilting алатка може да се примени за quilting, шиење, и мали шиење простори, каде што во песна се тешко да одговара, можете да го користите да притиснете отворени споеви пред да замине за пеглање одбор; исто така Можете да го користите за да бидете набори, кога прави честитки, дома декорација, итн.Што добивате : пакет доаѓа со 1 парче quilting ролери, практична алатка во шиење соба и занает соба, и можете да го користите да се замени со коска папка со хартија како овој возен алатка ќе не остави траги на боја трудови.Quilting Цвест Ролери, Ролери се Тркалаат и Притиснете за Шиење Цвест Ролери Позадина Ролери со Лесно да Зафат Рачка за Quilting, Шиење, Печати, Мастило, Дома Декорација Како да се Користи 1. Проектот за поддршка на цврста површина. 2. Цвест надоместок свртени нагоре. 3. Имајте алатка во центарот на споеви. 4. Превртам цвест да притиснете open (отвори), на страна, или притиснете пати. 5. Премногу притисок или се повторува притискање може да се водат ткаенина.Пакет содржи : 1 x Цвест ролки 【Цвест ролки】-жица ролери алатка може да се примени и за обичните позадина, задебелена позадина, не-плетени ткаенини, ткаенина ткаенина позадина, стари фолија позадина и други.На позадината ролери е дизајниран со ергономски рачка, удобно за вас да се одржи,, ви овозможува да притиснете лесно.

Особините