.

Xue Меи Це Кварц Микро Cuvette(Двонасочна Светлина) Капацитет 350 Ул Оптички Пат 10 Mm Шлиц Ширина 1 Mm Применливи Бранова Должина 200 Nm - 2500 Nm Димензии 12.5x12. 5x45 Mm (Боја : Б, Големин

Xue Меи Це Кварц Микро Cuvette(Двонасочна Светлина) Капацитет 350 Ул Оптички Пат 10 Mm Шлиц Ширина 1 Mm Применливи Бранова

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Спецификација на производот : Име : Кварц Микро Cuvette(двонасочна Светлина) Капацитет : 350 Ул Оптички Пат : 10 Mm Процес : Лепак Сврзување Процес, Материјал : Кварц Оптичко Стакло Увезени Од Јапонија Шлиц Ширина : 1 Мм Применливи бранова Должина : 200 Nm - 2500 Nm Димензии : 12.5x12. 5x45 Mm.Точни резултати за оптички обработка, UV - Vis апсорпцијата и spectrophotometry студии напојува со својата >83% проценува светлина трансмисија.Тоа карактеристики на транспарентни и јасни материјал површината за најдобар функција.Мала грешка и силна издржливост : Софистицирани оптичка технологија на обработка, светлина пренесување на површината со оптички перформанси грешка ≤ 0.3%, целосно транспарентен материјал, одлична површината.Силна киселина отпор: освен флуороводородна киселина која има отпорност на ефектот на стаклена себе, силна алкално отпор, органски растворувач отпор( не вклучувајќи хлороформ); висока температура отпор, способен да издржи висока температура до 600 ℃.Секој дел од собата е направен од исклучителен квалитет кварц стакло за одржлив и траен изграден.На полиран две страни се спречи лизга од држи cuvette во текот на експериментите.Ефикасност и висок светлосен пренос дизајн им овозможува на светлината лесно да патуваат и да помине низ cuvettes.Секое парче е направен со прецизна и единствен сјај без истекување, меурчиња, гребнатини и дупки.Флуоресценција Cuvette, што се Применува На UV - видлива Флуоресценција Спектар Анализа Опрема, Има Добра Хемиска Компатибилност, Отпорност на Корозија, Киселина И Алкално Отпорни, Долг животен Век, Мало Влијание Врз Измереното Течност.Име : Кварц микро cuvette(двонасочна светлина)Капацитет : 350 ул Оптички пат : 10 mm Process : Лепак сврзување процес,Материјал : Кварц оптичко стакло увезени од Јапонија Шлиц ширина : 1 мм Применливи бранова должина : 200 nm - 2500 nm Dimensions : 12.5x12. 5x45 mm Пакет листата : 1x кварц cuvette 1 X пакување box Notice: При преземањето на cuvette, можете да користите само вашите прсти контакт со двете страни на матирано стакло или на работ да се избегне контакт со оптички површината.Во исто време, да се биде внимателен да не се премногу моќ за да се спречи оштетување за време на cuvette.Секое решение што содржат корозивни стакло не треба да биде сместено во cuvette за долго време.Светлина проѕирен површината на cuvette нема да бидат контактирани со тешко или нечисти.Кога решението е исполнет, на висина на 2/ 3 од cuvette.Оптички површината, доколку е остаток на течност, може да се апсорбира нежно со филтер хартија, и потоа ги избриша со леќа хартија или свила.

Особините