.

Hangnail Remover Супер Исклучително Машина Cuticle Nippers Cuticle Машина Острилка, Cuticle Clippers, за Нокти Ноктите Педикир Маникир(сина)

Hangnail Remover Супер Исклучително Машина Cuticle Nippers Cuticle Машина Острилка, Cuticle Clippers, за Нокти Ноктите

DEN 218.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Надворешни високо еластична двојно извори, постабилна и издржливи, може да се расклопуваат.Погоден за различни средување на ноктите, како што се leuconychia, ноктите каналите, тешко ноктите, здрави нокти, итн.Висококвалитетна пластична рачка, ергономски, удобно и да не се лизга.Помага да се намали cuticle и мртвите кожата околу ноктите и точни ingrown ноктите и олеснување на болката.Орел клун криви исклучителна сечење на работ може да се подлабоко во ноктите жлебот за средување без мртов агол.Функција : 1. Висококвалитетна пластична рачка, ергономски, удобно и да не се лизга.2. Надворешни високо еластична двојно извори, постабилна и издржливи, може да се расклопуваат.3. Орел клун криви исклучителна сечење на работ може да се подлабоко во ноктите жлебот за средување без мртов агол.4. Помага да се намали cuticle и мртвите кожата околу ноктите и точни ingrown ноктите и олеснување на болката.5. Погоден за различни средување на ноктите, како што се leuconychia, ноктите каналите, тешко ноктите, здрави нокти, итн.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект Од Типот : Ноктите Cuticle Pliers Optional Боја : Црна, Црвена, Blue Material : Пластични + Нерѓосувачки Steel Size : Прибл.13.1 x 5.5 cm / 5.2 x 2.2 in Package Листа : 1 x Помине Cuticle Клешти.

Особините