.

Cuticle Nipper - Не ' Рѓосувачки Челик Ingrown Пети Ноктите Clippers Ноктот Ноктот Cuticle Ножици Педикир Машина Алатка (Сина)

Cuticle Nipper - Не ' Рѓосувачки Челик Ingrown Пети Ноктите Clippers Ноктот Ноктот Cuticle Ножици Педикир Машина Алатка

DEN 210.96

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лесно да се Одржи : висококвалитетна пластична рачка, ергономски, удобно и да не се лизга.Најмала Притисок за Непречено Средување на : Надворешни високо еластична двојно извори, постабилна и издржливи, може да се расклопуваат.Точни Кроење : Орел клун криви исклучителна сечење на работ може да се подлабоко во ноктите жлебот за средување без мртов агол.Трим Мал Кутикулите & Hangnails Безбедно да : им Помага на намалување на cuticle и мртвите кожата околу ноктите и точни ingrown ноктите и олеснување на болката.Се препорачува за Мали Cuticle Области : Погоден за различни средување на ноктите, како што се leuconychia, ноктите каналите, тешко ноктите, здрави нокти, итн.

Особините