.

2pc Чистење Полирање Тркала мека и средна цврстина, 8 инчен Чистење Тркала за клупата мелница, вежба и ротари алатки со 1/2 арбор (70ply, 8 инчи)

2pc Чистење Полирање Тркала мека и средна цврстина, 8 инчен Чистење Тркала за клупата мелница, вежба и ротари алатки со

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

100% памук.Увезени. 1/2" арбор, одговара најмногу клупата брусилки. 70 ply мека бела подлога и 60 ply медиум жолта.Жолта подлога се препорачува за општи полирање додека мека, бела подлога служи за завршување.Оваа група може да се користи во многу случаи.За woodturning, овие лен тркала ќе ви направи чинии изгледа навистина сјај.Чиста и свежа лен може да работи на вашиот кујнски прибор.Да не зборуваме за заедничка употреба на vehcles.Бидејќи ова 8" set е вид на тешки-должност, тоа е во состојба да се справи со некои тешки задачи кои помалите може да не. 70 ply е навистина дебела, што ќе забележите од сликата и во моментот кога ќе го примите пакетот.Тие работат на голем простор и се држи себе цврсто по долго време користење.Дупка во центарот на градот, дистрибуција на притисок рамномерно во секоја насока.За најдобри performenct, ве молиме да се пред-се третираат вашите woodturning проект со масла.Објектот Пакет Количина : 2 | Големина : 8".

Особините