.

S3LCRAFT 2 Метри 21.5 cm Широк Водат Чипка Намали Градник Прибор за Облека долна Облека за Шиење Applique Еластична француска Чипка Ткаенини Сино Зелена

S3LCRAFT 2 Метри 21.5 cm Широк Водат Чипка Намали Градник Прибор за Облека долна Облека за Шиење Applique Еластична француска

DEN 1641.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

СПЕЦИЈАЛЕН МАТЕРИЈАЛ : Изработени од памук и spandex, супер мек и еластичен чипка, многу удобно и Кожата Пријателски.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Мека и Удобна,се Водат Флорални Чипка,Уникатен стил.DIY ЗАНАЕТ : Совршен за шиење за коса, лак одлуки, гроздобер шиење, покана картички, хартија занаети, декорирање на подарок кошеви, коса-тите и многу повеќе DIY проекти.ШИРОКА ПРИМЕНА : Погоден за шиење, - карта во донесувањето одлуки, подарок завиткување,лакови одлуки, накит дизајн, цветни аранжмани, прибор за облека,итн.МОЖЕ да се КОРИСТИ ЗА ПОВЕЌЕ ЦЕЛИ : Одлична за DIY headbands, шиење, garters, букети и други занаети; исто Така, тоа е совршен за партија декорација и во затворени простории и на отворено. 2 Дворови 21.5 cm Широк Водат Чипка Намали Градник Прибор за Облека долна Облека за Шиење Applique Еластична француска Чипка Ткаенини Сино Зелена Материјал : 100% Полиестер Боја : Мов зелена, Сина Камен, Темно Камео Ширина : 16.0 cm=6.3" Должина : 2 Метри=182 см Користат за : Свадба Фустан, Булчински Фустан, Круна,Edge, Lingeire, долна облека,Постелнина Сет, DIY Занает, Шиење Додатоци, итн може да биде благо боја разлика поради различни монитор.Ви благодарам многу за вашиот одлична разбирање.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : објектот е завиткан во ролна и може да се намали со нив во различни соодветни големини, одлична за шиење, quilting, далноводи, широко се користи во банкет, карти, подарок,торта украс,centerpieces,кукла облека,рачно изработени шиење занает подарок за бебето туш, birthday (роденден), housewarming,годишнина, мајки ден, баби ден,тетки ден,денот на вљубените,Божиќ ден, денот на благодарноста,свадба ден украси и сл.DIY ЗАНАЕТ : Совршен за шиење за коса, лак одлуки, гроздобер шиење, покана картички, хартија занаети, декорирање на подарок кошеви, коса-тите и многу повеќе DIY проекти.ШИРОКА ПРИМЕНА : Совршен за DIY headbands, подарок завиткување, украси, свадба flowers DECORATION ЧИПКА НАМАЛИ : Декоративни панделки за scrapbooks, подарок завиткување, булчински свадба, забава, домашна, родендени, на вљубените, centerpieces, маса амбиент, букети итн.Најдобар Занает Додаток избор за Свадба, забава, Домашна Декорација, Подарок Завиткување, Лакови за Коса, Ткаенина Лента Цвеќиња, Фустан Одлуки, вечер носат, носии, фенси облека, занает проекти, маса декорации, DIY итн.

Особините