.

Earthbath Сите Природни Хипоалерген Чешлање Брише

Earthbath Сите Природни Хипоалерген Чешлање Брише

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ЧИСТИ & УСЛОВИ : ја Избрише секоја солза од нечистотија & мирис помеѓу бањи, чистење на валкани шепи и undercoat.Отстранување првут, лига, испуштање, & се држат-ons од играње во непознатото.Овие мек, дебел брише deodorize и состојба на грб, додека imparting свеж мирис на манго.ПРИРОДНИТЕ СОСТОЈКИ : Помеша со најдобрите состојки, како што се Хавајски awapuhi екстракт, женшен екстракт, и алое вера.БЕЗ АЛКОХОЛ, НЕМА PARABENS, БЕЗ БОИ, БЕЗ САПУН, БЕЗ СУЛФАТИ, БЕЗ PHTHALATES.БЕЗБЕДНО и ЕФЕКТИВНО : Нашите производи се дизајнирани со здравјето на вашата сакана, кожен пријател во умот.Ние веруваме дека состојки кои го допираат вашето домашно милениче грб и кожата треба да биде како природно се ефективни, не-токсични, и нежна како е можно.Овој производ е PH-БАЛАНСИРАНА ЗА домашни МИЛЕНИЦИ и безбедно за кучиња, puppies, мачки & мачиња над 6 недели старост.Без СУРОВОСТ & НАПРАВЕНИ ВО САД СО ДОМАШНИ И УВЕЗЕНИ МАТЕРИЈАЛИ : Ние во earthbath имаат вистинска љубов за домашни миленици и грижа за животната средина.Од 1995 година, овие страсти биле во срцето на се што работиме, од состојки се става во нашите производи, за тоа како и каде можеме да ги направиме нашите производи, како и поддршка ние се покаже на животните им е потребна.ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА : Ние сме толку сигурни дека ќе љубов оваа производ што ние ќе рефундирање на вашите пари, ако не сте задоволни од било која причина.Големина : Пакет 1 | Боја : Манго Танго.

Особините