.

Домашно милениче MD Chlorhexidine Брише за Кучиња и Мачки - Мачка и Куче Топло Место, Кожата Алергија, Иритација Помош, домашно Милениче Акни и Јадеж на Кожата Третман - Ketocona

Домашно милениче MD Chlorhexidine Брише за Кучиња и Мачки - Мачка и Куче Топло Место, Кожата Алергија, Иритација Помош,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Мачка и Куче Рана Грижа и Иритација на Кожата Олеснување : моќен Chlorhexidine брише со додадена Ketoconazole и Алое за ефикасно medicated чистење на јадеж, иритирана кожа и жешки точки.Мачка и Куче Иритација на Кожата Третман кој Навистина Работи : комерцијален ветеринарна формула medicated куче се брише правото на изворот на чешање и непријатност за ефикасна мачка и куче за нега на кожата.Нежно Мачка и Куче Лице Брише Безбедно за Сите Над Кожата Третман : овие пет чистење брише се одличен начин да се очисти вашето куче или мачка 's кожата помеѓу вани или за куче и мачка рана грижа и третман.Помогне во Решавање на Заедничките Кожата Услови Како Мачка Акни, Куче "жешко" место или домашно Милениче Кожа Алергии : чешање или гребење може да доведе до "жешко" место иритација, но мачка и куче анти чеша брише им помогне на кожата, мирни и чисти.Произведена и Преработена во U. S. A. : ветеринарните стручњаци препорачуваат на висок квалитет на активни состојки во Пет MD Chlorhexidine брише, и тие се произведени во сад.Кога станува збор за мачката и кучето алергија олеснување или топла место третман, Chlorhexidine Глуконат medicated куче брише со Ketoconazole и алое се одличен начин да го добиете во меѓу наборите, околу ушите, очите и лицето, или било каде на друго место на вашето домашно милениче е тело кое треба да се исчистат.Лесен и едноставен за употреба, овие medicated брише се големи да се очисти воспалена или јадеж на кожата помеѓу вани или шампон третмани, или совршен за да се избрише вашето домашно милениче надолу се тешка физичка активност.Моќен Chlorhexidine Глуконат во комбинација со Ketoconazole напади иритација на кожата и чешање каде започнува, обраќајќи им се на честа извори на топла место или рана на домашно милениче кожата.Додадено алое смирува непријатност, ја храни сувата кожа, и додава светлина и пријатен мирис на овие домашни миленичиња чешлање брише.Оваа нежна формула е одлична за мачки и кучиња со кожата и алергии или чувствителна кожа и може да се користи за да помогне во решавањето на широк спектар на заеднички кожата услови.Потентен чеша олеснување започнува во моментот кога ќе се користи домашно Милениче MD Chlorhexidine Брише за мачката и кучето на кожата третман.Дополнителни прашања како мачка или куче акни или дерматитис, исто така може да се третира преку редовната употреба на активни состојки како Chlorhexidine и Ketoconazole.Оваа ветеринарна формула содржи само со највисок квалитет состојки внимателно формулиран за да цел и адреса заеднички кожата прашања нежно и ефикасно.Ако вашата мачка или куче се бори со чешање, гребење, жариштата или други кожни заболувања, тоа може да биде време да се обиде Милениче MD Chlorhexidine Брише.

Особините