.

Thomson QS 1 L PD 72, Брз Вратило, 0.9990 / 0.9995 во Дијаметар, Класа L, Јаглероден Челик, 60 Rockwell C Мин., Predrilled, 72 во долг

Thomson QS 1 L PD 72, Брз Вратило, 0.9990 / 0.9995 во Дијаметар, Класа L, Јаглероден Челик, 60 Rockwell C Мин., Predrilled,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Класа L shafting е дизајниран за употреба со Супер, Супер Паметни и XA Прецизност Топката Черупка Лежишта.Достапни од берза и намалување на должината во повеќето материјал видови и опции.Centerless земјата за водечка индустрија на каталогизирани површина од 8 Ра max.Заобленоста во 0.000080".Директно во рок од 0.001" по нога кумулативни кога се испраќаат од фабриката.Додека Шахти може да се појави истиот, постојат значителни разлики во перформансите поради производителот е избран стандарди, и производство на процесите што се користат за да се постигне со нив.Линеарна внатрешна трка барањата на највисоките нивоа на материјал чистота, површинска топографија, површина стврднување, дијаметар, коси и заобленоста, завршна површина и правост да се обезбедат оптимални перформанси, минимално одржување и долг живот.За разлика од заеднички shafting, Thomson 60 Случај Linear Race shafting е произведен до највисоките стандарди за квалитет.Нашите техники, постојано се надградува со заштитен знаењата стекнати од над 53 години на линеарни лого дизајн и производство.Користење на 60 Случај Linear Race shafting со Thomson Топката Черупка Лежишта обезбедува оптимални имајќи перформанси и патување живот.

Особините