.

Стрелка Барака 20' x 20' 29-Мерач Метал Carport со Челик Покривот Панели, 20' x 20', Јаглен

Стрелка Барака 20' x 20' 29-Мерач Метал Carport со Челик Покривот Панели, 20' x 20', Јаглен

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

РАЗНОВРСНА СЕНКА СТРУКТУРА : 20 x 20-метарски carport од Стрелката е мулти-користете храна која ги штити возила, чамци, трактори.Исто така, работи како сенка структура за пикник области.ТРАЈНИ производи : Индустриски одделение 2 x 3-инчни 15-мерач челична рамка и 29-мерач насликани поцинкуван челик покрив се спротивстави на корозија за години на квалитетот употреба.КРАЈНАТА ПОКРИВОТ ДИЗАЈН : Покрив карактеристики хоризонтална панели и заоблени стреи за дополнителна заштита од елементи.DIY СОБРАНИЕ : Лизга-одговара рамка конекција и само-дупчење завртки го прави собранието едноставна.СИТЕ ВРЕМЕНСКИ услови ЗАШТИТА : брзината на Ветерот оценка на 100 mph и снег/земјата на оптоварување на 35 prf за тешки заштита против елементи.НАДВОРЕШНОСТА СОБРАНИ ДИМЕНЗИИ : 20' L x 20' W x 7' Ж ; 12 во.overhang на покривот gables нуди дополнителна заштита.20 x 20-метарски Стрелка Carport е изградена силна и направена да трае временски најтешките елементи.Двете ветер и снег оценет, Стрелките челик carport ќе го заштити вашиот автомобил, камион, или SUV.На carport има брзина на ветрот оценка на 100 MPH и снег/земјата на оптоварување до 35 PSF.Овој сестран, мулти-користете carport структура е совршен за употреба како carport, засолниште, сенка и складирање за бродови, возила, трактори, или како покритие за отворен пикник маса.Изградена од издржливи и долготрајни поцинкуван челик, метални carport ќе обезбеди заштита за годините што доаѓаат.Таа е изградена силна со 2 x 3 инчен 15 мерач дебелина на ѕид.Carport карактеристики на 29-мерач поцинкуван челик покрив со хоризонтална панели и индустриски челична рамка која е прав-обложени да се спротивстави на корозија и ' рѓа.Атрактивни јаглен покривот и сива прав-обложени рамка се надополнуваат една спектар на домашни средини.Стрелката 20 x 20-метарски Carport е висок-квалитет, челична конструкција која е совршен за чување на вашиот брод, автомобил, или одржување на отворено мебел надвор од сонце и дожд.Со 390 квадратни метри на простор за складирање, може да ги складирате сите ваши отворено потреби.Дожд или сјај - вашиот имот ќе остане заштитени.Стрелка препорачува обезбедување на вашата метал carport структура за бетонската подлога.Купување на Стрелката Фрли Конкретни Водител на Полнење (се продава одделно) за да се обезбеди вашите carport.Со 10 години се ограничени , можете да бидете сигурни во вашиот Стрелките на Carport купување.НАДВОРЕШНОСТА СОБРАНИ ДИМЕНЗИИ : 20' L x 20' W x 7' H РАМКА БОЈА : Сива ПОКРИВОТ БОЈА : Јаглен.

Особините