.

Konohan 20 Парчиња Феритни Мушка Клип на Феритни Јадро Феритни Бучава Supressor Феритни Прстени RFI EMI Бучава Филтер Кабел Клип за USB Видео Кабел, 0.11/0.19/0.27/0.35/0.51 Инчен Внатрешен

Konohan 20 Парчиња Феритни Мушка Клип на Феритни Јадро Феритни Бучава Supressor Феритни Прстени RFI EMI Бучава Филтер Кабел

DEN 359.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Она што е вклучена во пакетот : ќе добиете 20 парчиња на бучава клипови со 5 различни големини, 4 парчиња во секоја големина, доволни количини може да ги задоволи секојдневните потреби и замена.Детални големина информации : овие vhf радио бучава филтри дојде во 5 различни внатрешен дијаметар, вклучувајќи прибл. 0.11 инчен/ 3 мм, 0.19 инчен/ 5 мм, 0.27 инчен/ 7 mm, 0.35 инчен/ 9 mm и 0.51 инчен/ 13 mm; надворешната димензија на нив се различни; 3 мм : прибл. 0.98 x 0.51 инчен/ 25 mm x 13 mm; 5 мм : прибл. 0.98 x 0.51 инчен/ 25 mm x 13 mm; 7 mm : прибл. 1.18 x 0.66 инчен/ 30 mm x 17 милиметри; 9 mm : прибл. 1.37 x 0.78 инчен/ 35 мм x 20 mm; 13 mm : прибл. 1.41 х 0.94 инчен/ 36 mm x 24 mm.Каде да го користите : на rfi филтер може да помогне да се намали EMI на AC линии, и да се подобри сигнал интегритет, фитинг за кабелот со околу 3 mm, 5 мм, 7 mm, 9 mm и 13 mm внатрешен дијаметар, кој може да биде широко се применува за различни податоци кабли, телефонски линии, мрежа линија и повеќе.Едноставен за чување : овие видео бучава филтри се дизајнирани во двоен snap клипови, погодно за вас да се користи; Само ја отвори snap заеднички прв, а потоа се стави жицата во јадрото вратот, последниот клип на, брз и лесен.Безбедно да се користи : hdmi бучава филтер се главно направени од пластика и феритни материјал, силен и цврст, сигурен и здрав, не е лесно да се скрши или да исчезнат, да издржи долготрајната употреба не е голем проблем.Преносни и корисна : Овие електрични пречки филтри се компактна големина и лесен во тежина, не зафаќа многу простор, лесно да ги носите кога ќе одат надвор, носат многу погодности.Добри перформанси : rf прстен е убав за намалување на бучава на USB, кабелот за напојување, аудио, видео кабли и повеќе, погодни за домови, канцеларии, домови и автомобили.Карактеристики : Материјал : пластични и феритни Боја : црна Димензии : 0.11 инчен/ 3 мм (внатрешен дијаметар) : за 0.98 x 0.51 инчен/ 25 мм х 13 милиметри (надворешниот големина) 0.19 инчен/ 5 мм : за 0.98 x 0.51 инчен/ 25 мм х 13 милиметри 0.27 инчен/ 7 mm : за 1.18 x 0.66 инчен/ 30 mm x 17 милиметри 0.35 инчен/ 9 мм : за 1.37 x 0.78 инчен/ 35 мм x 20 mm 0.51 инчен/ 13 mm : за 1.41 х 0.94 инчен/ 36 mm x 24 mm Вкупно : 20 парчиња Пакетот вклучува : 20 x Видео бучава филтри Белешки : Мали предмети може да вклучуваат, ве молиме, чувајте ги подалеку од мали деца.Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.

Особините