.

uxcell Феритни Јадра Прстен од 3,5 мм 5mm 7mm 9mm 11mm Clip-За RFI EMI Бучава Сузбивање Филтер Кабел Клип, Црна 20pcs

uxcell Феритни Јадра Прстен од 3,5 мм 5mm 7mm 9mm 11mm Clip-За RFI EMI Бучава Сузбивање Филтер Кабел Клип, Црна 20pcs

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Спецификација】Големина : Φ3.5mm, Φ5mm, Φ7mm, Φ9mm, Φ11mm; Пакетот Вклучува : 20 x Феритни Главниот Прстен (4 парчиња во секоја големина). 【Намалување Еден Пречки】На феритни јадро ефикасно помага во намалување на електромагнетни пречки(EMI) и мешање рф(RFI), и да добијат појасна сигнал и аудио квалитет. 【Монтажни и Обновливи】Клип на жица и лесно пренослив.Тоа нема да предизвикаат нарушување во текот на сигнал на пренос. 【Широка Примена】Главно се користи за електронско поврзување на жица, клима уред, КОМПЈУТЕР, AC линии, видео и аудио кабел, телефонска линија, а други домашни апарати и сл. 【Подобро Оклопна】Ако жица е премногу тенка премногу лабава или сакате да се добие подобра анти-мешање ефект, што би можело да заврши околу повеќе.Опис : -Клип на феритни мушка кабел може да се користи за сите видови на жица канапи, како што се : Кабелот за Напојување, Аудио Кабли, AV Кабел, Кабел, USB Кабли.-Тоа помага во подобрување на електромагнетно поле и јачина на квалитетот околу кабел, избегнување на надворешно мешање.-Тоа нема да предизвика нарушување на пренесениот сигнал и нема да влијае на вашиот аудио, видео и квалитет на слика.Забелешка : ве Молам, инсталирајте ги на место во близина на пречки извор. (Во близина на увоз и извоз на оклопна случај колку што е можно.) Ако кабелот има опрема која треба да биде заштитена од двете страни, се инсталира еден на секој крај.Идентификување и решавање на проблеми погодени и навреди помагала се неопходни за успешна инсталација.Спецификација : Модел : Φ3.5mm, Φ5mm, Φ7mm, Φ9mm, Φ11mm Color : Black Size и Одговара Кабелот Дијаметар : Φ3.5mm : 13 x 25мм (0.51" x 0.98") (D*L) за 1.5 mm-3.5 mm (0.06"-0.14") cableΦ5mm : 13 x 25мм (0.51" x 0.98") (D*L) за 3,5 мм-5мм (0.14"-0.20") cableΦ7mm : 16 x 30мм (0.63" х 1.18") (D*L) за 5.0 мм-7.0 мм (0.20"-0.28") cableΦ9mm : 19 x 35mm (0.75" x 1.38") (D*L) за 7.0 мм-9.0 mm (0.28"-0.35") cableΦ11mm : 20 x 32-милиметри (0.79" x 1.26") (D*L) за 11mm (0.43") кабел Пакет Содржина : 4 x Φ3.5mm RFI EMI Filters4 x Φ5mm RFI EMI Filters4 x Φ7mm RFI EMI Filters4 x Φ9mm RFI EMI Filters4 x Φ11mm RFI ЕМИ Филтри.

Особините