.

Светлината Стојат, 7-Нога Фотографија Осветлување Стои со Обратна Виткање Нога, Прстен Светлина Tripod Само за Strobe Светлина, Softbox Осветлување Reflecor, Чадор, Тешки Алумини

Светлината Стојат, 7-Нога Фотографија Осветлување Стои со Обратна Виткање Нога, Прстен Светлина Tripod Само за Strobe Светлина,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Повеќе Компактен и Повеќе Здрав : поклопецот до должината на оваа светлина застане е 19.5 инчен, многу пократок отколку на други не-обратна нозе светлина застане.Задната нога може да се постави во повеќе агли за да се задоволат различните барања.Универзална Компатибилен : Со 1/4" завртка тема на врвот, широко се користи како систем за поддршка за повеќето фотографска опрема, како softbox, прстен светло, светло во видео, чадори, strobes/led светла, reflectors.., и dslr фото апарати, спортски камери, мобилни телефони...и дури и микрофонот и инструменти.Добар избор и за внатрешна и надворешна употреба или за патување употреба.Трајни и Стабилни : Направен од висок квалитет на алуминиум алуминиумски материјал, трајни со години.Оваа 3-нога фаза дизајн го прави тоа доволно силна за да се одржи било која фотографска опрема до 11lbs.Едноставна и силна.Цврст систем на заклучување чува сите ваши работи сигурно кога го користите.Прилагодливи Стојат : од 19.5 инчен до 7 метри работи висина прилагодливи, и гумени капак на крајот на стапалата, зголемување на триење со подот.Гаранција : 1 Година.Секогаш се чувствуваат слободни да не контактирате ако било какви прашања или потреби, ќе се добие нашата поддршка во рок од 24 часа.Answer : ___________________________ Note : Прстен светлина и камера не се вклучени.Опис : Riqiorod 7-нога светлина стојат дава голема поддршка за повеќето фотографска опрема, вклучувајќи softbox, рефлектор, strobe светлина, итн.Совршен за користење во затворен фото студио портрет, уметност, списанија, видео снимање или во надворешните настани. 3-нога фаза може да се здипли во лесно или да бидат фиксни цврсто на место со користење на цврст систем на заклучување, без било wobble кога вашиот опрема е инсталирана.Алуминиум материјал и тешки структура направи силен и издржлив да се користи за доста долго време, за да се осигура безбедноста на вашиот фотографска опрема кога се користи.Здрав, но лесен дизајн за лесна за носење, правење на вашиот пат поудобно со овој пренослив застане.Спецификации : Max.Висина : 7 нозе / 2.1 M Пати Должина : 19.8 инчен Дел : 4 Делови Нето Тежина : 850grams Сегменти : 4 Пакет, Вклучувајќи : 1 x 7-нога Фотографија Светлина Застане.

Особините