.

2-Парче Кученце Куче Шепа за Печење, Силикони Куче Коска Cookie Мувла Сет, Ice Cube Мувла, Чоколадо Мувла,Бонбони Изработка на Калапи

2-Парче Кученце Куче Шепа за Печење, Силикони Куче Коска Cookie Мувла Сет, Ice Cube Мувла, Чоколадо Мувла,Бонбони Изработка

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Не-стап Храна Одделение Силиконски.Лесен за Чистење : Флексибилни и Не-Стап.Лесно да се demold и чисти, издржливи за долго време се користи.Ovenproof и Замрзнување-доказ : Температура Безбедни од -40 до +446 степени Фаренхајтови (-40 до +230 целзиусови степени).Можете да ги стави во микробранова печка, рерна, фрижидер, замрзнувач и машина за миење на садови.Одлична за правење мраз, бонбони, чоколади, сапуни, колачи, пица, леб, косата, желе, пудинг и слично можат да бидат направени со оваа силиконски калап.Може да се направи третира за вашите деца или домашни миленици.Големина : Шепа - Лента мерки 8.7" x 4.3" x 0.8" и секоја празнина 2.1" x 2" x 0.6".Коска - Лента 9.1" x 5.7" x 0.6" и секоја празнина 1.5" x 1" x 0.5".Оваа силикони е одлична за правење мраз, бонбони, чоколади, сапуни, колачи, пица, леб, косата, желе, пудинг и слично можат да бидат направени со оваа силиконски калап.Може да се направи третира за вашите деца или домашни миленици.Пакетите 1 x Розова Шепа Мувла 1 x Виолетова Коска Мувла.

Особините