.

Падот Помине Уметност Holographic Сјајот Maple Leaf Шушка Decals 4 Тенџере,3D Мешани Црвено Жолта Портокал Сребро Maple Leaf Облик Дизајн за на доградба на Акрилни Нокти Материјали - Co

Падот Помине Уметност Holographic Сјајот Maple Leaf Шушка Decals 4 Тенџере,3D Мешани Црвено Жолта Портокал Сребро Maple

DEN 239.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Пакет4 Садови 40 грам падне помине уметност сјајот maple leaf снегулки доволно за да се задоволат вашите нокти дизајн на autunm. 4 Бои4 Мешани бои holographic maple leaf на црвена, жолта портокал сребро, Сите се неопходни боја на јавор лисја во класичен есен.Поставен дизајн Овие нокти sequins главно содржат елементот на maple leaf, погодни за употреба во есен и повеќе сезони, во текот на денот на Благодарноста, можете да креирате ваши сопствени убаво и топло падне помине дизајн.Прилично ЕфектУбави maple leaf снегулки може да се користи во домот и ноктите салони, погоден за вашиот секојдневен носат и партија облека, убава нокти за да додадете повеќе забава и deliciousness.Широко се КористиПогоден за вашето лице, тело, око сенки, усните, образите, шминка, нокти уметност, и повеќе; или украсете го вашиот мобилен телефон е случај, очила, картички, DIY, телото уметност и др.Спецификација : Помине Уметност Maple Leaf Шушка 40gram Сјајот Паѓаат Лисја Метален 3 D Maple Leaf Облик на Црвено Жолта Портокал Мешан Дизајн Confetti -Јавор Spangles за Жени, Девојки Нокти Комплет Украси за Пакување : 4 Садови 40 Грам Maple Leaf Сјај во Боја : Црвено жолта портокал сребро Облик : Maple leaf облик Предмет Тип : Помине Уметност Блеска Употреба : 1. Се подготват вашиот ноктите и применува база на грб и сув. 2. Се применуваат боја на лак (темна боја е подобро), и сув (но не и целосно сува, чувајте го уште малку леплива). 3. Притиснете го помине фолија на вашите нокти за некое време, потоа отстранете ја maple leaf шушка. 4. На maple leaf шушка моделот треба да се држат до вашиот ноктите и сув. 5. Врзете ја со горниот слој да се заштити блеска.Answer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи мало отстапување во мерењето на големината. 2.Бојата може да биде малку поинаков од сликата, поради различни компјутерски екран се прикажува. 3.За 8-10 грама секоја тегла, ве молам, разберете дека не е грешка, затоа што тоа е прирачник за пакување.

Особините