.

C4 Светла Боја Кора & Печат Коверти 100gsm, 9 x 12-3/4 Пакет на 50 (Коска Вајт)

C4 Светла Боја Кора & Печат Коверти 100gsm, 9 x 12-3/4 Пакет на 50 (Коска Вајт)

DEN 599.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

C4 - 9" x 12-3/4" светли бои книшка пликови.Боја опција : Бони Сина, Бебешко Сина, Црвена, Коска Бела.ДОБАР КВАЛИТЕТ : Направен од 24lb 100gm премиум боја на хартија ги штити вашите документи.ИЗЛУПЕТЕ & ПЕЧАТ : Брз и лесен печат обезбедува сигурен, си игра, се подразбира тесна печат за да се обезбеди сите куќишта.Едноставно се отстрани лента и притиснете за да ја затворите.Нашите Кора и Печат технологијата ви овозможува да го безбедно и ефикасно да се печат вашата конверзација.МУЛТИ ЦЕЛ : Овој C4 книшка коверти лесно може да се вклопи во А4 големина писма, документи, Цд-а, мали stationeries, и многу повеќе!Овие коверти може да се користи не само во канцеларии, домови и училишта, но исто така и во шопинг продавници, пошти, подарок продавници, ресторани, итн.СВЕТЛА БОЈА : е одлична за училишни проекти, fliers, брошури, знаци, купони, честитки и постери.Тоа е се применуваат за DIY создавање на свој стил, кои се лесно забележливи и се совршени за вас да се меша и натпревар со твоите влошки.Боја : Коска Бела.

Особините