.

Естетски Зеленило Биро Calendar - Трае Од јануари до 2022 јули 2023 - 17x11 Desktop/Ѕидниот Календар за Лесно Планирање

Естетски Зеленило Биро Calendar - Трае Од јануари до 2022 јули 2023 - 17x11 Desktop/Ѕидниот Календар за Лесно Планирање

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Се Организираат 3 повторувачки уметнички зеленило дизајни додадете релаксирана атмосфера за вашата канцеларија, дома или во училница.Флексибилна Употреба : Вашиот избор!Употреба на дневен планер како биро календар или со две виси дупки како ѕидниот календар; откине страна на секој месец или чувајте го на - на Zicoto секојдневно календарски е тука за да се поедностави вашиот живот само начинот на кој треба да се.Супериорен Материјал : издржлива и роденденскиот календар така може да се планираат лесно благодарение на високиот квалитет на материјалите. 4 јасна пластични штитници за безбеден транспорт се вкл. (Налепници не се вкл.).Живеат Животот Во Потполност - Еден Ден Во исто Време Со ZICOTO Биро Календар!На совршено големина 14.5" x 11.5" календар е доказ дека календари може да биде и функционална и визуелно eyecatchers.Убава зеленило изгледа додава уметнички и убава на допир на вашата канцеларија или дома декор.Постојат три уникатен повторувачки дизајни.Зголемување на вашата продуктивност никогаш не било полесно (и поубава)!Јануари 2022 до јули 2023 на прв поглед - да Уживаат одличен преглед на нешто што се уште го чека во 2022, а исто така има 2023 календар за една година полна со авантури и настани.Можете или да го користите на вашата работна маса или контра или со 2 виси дупки како ѕидниот календар.Секој ден дел ви нуди доволно простор да се забележи секој состаноци, датуми и други потсетници.Но, не сите ние сакаме нашите малку да се направи листите и инспиративни цитати да се задржи ни се случува?Користење на дополнителни белешки делот од страна на секој месец страница да се донесе вашиот мисли на хартија.Белешки дел на секоја страница е совршен начин да се визуелизира на вашите цели и приоритети.Големи нешта понекогаш се започне со само неколку зборови напишани надолу.Направени за ден-за-ден за употреба : Само премиум материјали се користат за трајни месечен календар.Календарот се состои од 19 листови хартија.Секој календарски лист е залепен, па може да се откине месец како е можно тоа помина, ако така сакате.Со ZICOTO биро календар можете да уживате лесно планирање во стил!.

Особините