.

Frontline Падне Заштита Борба против Изградба Полно Тело, се Подигнат | OSHA и ANSI во Согласност

Frontline Падне Заштита Борба против Изградба Полно Тело, се Подигнат | OSHA и ANSI во Согласност

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

✅Дел на грбот, рамото и половината влошки се на влага wicking материјал за подобро breathability и повеќе удобно се вклопуваат да помогне да се намали корисникот замор и топлинска исцрпеност. ✅Направен од висок истрајност црна полиестер webbing и безбедност портокал крои, го прави полесно да се направи крои безбедност инспекција, бидејќи на боја спротивставени.Удобен засилен појас и цврста подлога поддржува алатка ремени без да се подигнат паѓање или доделување. ✅Вклучува алуминиумски брзо се поврзете тока на градите рака s Борба Серија подигнат беше развиена за да овозможи перформанси, издржливост и сигурност за работниците во сите индустрии.Борба против Серија подигнат е завршено се оди кон решение кога се во потрага по целото тело се подигнат.Го подигнат е лесен, но изградени цврсти за да го издржат harshest услови, додека, исто така, кој е вграден во суспензија траума ремени за дополнителна безбедност во случај корисникот е предмет на падот.Со Frontline, корисници, кои работат на височини можат да работат со доверба, како што сме ние секогаш зграда да се даде приоритет со работник безбедност!.Грбот, рамото и половината влошки се на влага wicking материјал за подобро breathability и повеќе удобно се вклопуваат да помогне да се намали корисникот замор и топлина exhaustion Made на висока издржливост полиестер webbing со спротивставени крои, затоа што го прави полесно да се направи крои безбедност inspection Convenient засилен појас и цврста подлога поддржува алатка ремени без да се подигнат паѓање или sagging Harness карактеристики интегрирани суспензија траума ремени за да се избегне суспензија на траума, ако субјектот на fall Includes алуминиум брзо се поврзете тока на градите рака & јазик токи на нога ремени за брзо и лесно adjustment Comes со 2 lanyard чувари на рамо ремени за lanyard поставеност и да помогне да се избегнат вкусовите опасности.

Особините