.

X-DREE 100mm Надворешниот Кол 51mm Внатрешниот Пречник од 6mm Дебелина Belleville Извори за Миење 2 парчиња(100 mm diámetro надворешноста 51 mm diámetro внатрешни работи 6 мм espesor Belleville Извор?

X-DREE 100mm Надворешниот Кол 51mm Внатрешниот Пречник од 6mm Дебелина Belleville Извори за Миење 2 парчиња(100 mm diámetro

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : Belleville Пролет; Пакет Содржина : 2 парчиња x Belleville Пролет.Главната Боја : Бакар Тон; Материјал : 60 Si2 Mn A.Тежина : 519g; Надворешниот Дијаметар : 100mm/4".Внатрешен Дијаметар : 51mm/2"; Дебелина : 6mm/0.24"(Diámetro interno : 51mm / 2' '; Espesor : 6mm / 0.24' '.квалитет : DIN2093( : DIN2093. 100mm Надворешниот Кол 51mm Внатрешниот Пречник од 6mm Дебелина Belleville Извори за Миење 2pcs Surface Третман : Додадете подмачкување на нафта по фосфорна киселина третман.Карактеристики : Belleville извори, исто така може да се нарече диск извори,се conically формирана annular дискови, кои се натоварени во axia_l насока.Тој нуди добро развиена решение за многу инженерски проблеми преку уникатната комбинација на висока сила во мал простор.Тоа може да се користи како еден диск или подредени во купишта.Примена : Belleville извори се широко се користи во машински производи, како што притиснете машина, артилерија, авиони и други тешки машини,тоа исто така може да се користи како компресија извори за автомобили и трактори.Опис на Spanish100 mm diámetro надворешноста 51 mm diámetro внатрешни работи 6 мм espesor Belleville Извори за Миење 2pcs Nombre del producto : Belleville Пролет; Contenido del paquete : 2 piezas x Belleville Spring Color директорот : tono де cobre; Материјал : 60 Si2 Mn APeso : 519g; Diámetro надворешноста : 100mm / 4' 'Diámetro interno : 51mm / 2' '; Espesor : 6mm / 0.24' ' : DIN2093.

Особините