.

Бебе Сокол Дјук е Rad Бања Set | Полна Големина Бања Essentials 4-Парче Подарок Сет со Играчка за Осетлива Кожа со Негување на Кокосово Масло | Природни и Кокос Мирис на Лаван?

Бебе Сокол Дјук е Rad Бања Set | Полна Големина Бања Essentials 4-Парче Подарок Сет со Играчка за Осетлива Кожа со Негување

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

БЕБЕ СОКОЛ ДЈУК Е RAD БАЊА ПОДАРОК СЕТ. 4-Парче подарок сет кој Дјук е rad бања време омилени, вклучувајќи : Меур Бања, Гел-Шампон & Миење, Смирувачки Лосион и ограничено издание на Војводата бања играчка.НЕЖЕН, РАСТИТЕЛНА ОСНОВА ЗА НЕГА НА КОЖАТА.Нашите растителна основа формули содржи морски минерали, банана и други тропски екстракти да го надополнува и хидрат сите типови на кожа.Вегетаријанци, Суровост, Глутен и Боја Слободни за да се задоволат потребите на деликатната бебешка кожа.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ.Истурете неколку од нашите меур бања во када, под топла вода.Користете 2 пумпи на гел и масажа во бебе на косата и кожата, и исплакнете.Се применуваат смирувачки лосион по бања време или во секое време сте во потрага за некои од студ.ФОРМУЛИРАН ЗА НАШИТЕ RAD МАЛИ ДЕЦА.Специјално формулирана за деца, години и бебиња со природно навлажнувачки состојки.Педијатар и Дерматолог за да се тестираат.Paraben, Сулфат, Силикони и Phthalate слободни.ДОВЕРБАТА НА СОКОЛ.Што значи тоа?Тоа значи доверба во нас, на оние кои живеат на плажа и треба производи кои работат на најинтензивна дена во сонцето.Едноставната вистина е, кога ќе се направи производи за заштита на оние кои те сакаат, ќе се направи " ем подобро.Нашето Бебе Сокол Бања Време Подарок Сет вклучува сите основи за забава бања време рутински и ја прави совршена бебе подарок.Оваа Бања сет вклучува (1) Бебе Сокол Гел-Шампон & Миење, (1) Бебе Сокол Меур Бања, (1) Бебе Сокол Секојдневниот Лосион, и (1) Војводата бања играчка.Трансформира бања време во еден незаборавен сврзување искуство за вас и вашата rad мали деца.Започнете со Бебе Сокол Меур Бања дека е формулиран со нежни состојки од земјата и морето што создаде совршен солза-слободен меурчиња за нонстоп foamy забава со Војводата Бања Играчка.Очисти и придавам влогови со Бебе Сокол Гел-Шампон & Миење што е формулиран со навлажнувачки состојки како што се monoi кокосово масло, алое и бел ѓумбир да хидрат и да се смири чувствителната кожа.Ги следат во чекор со Бебе Сокол Секојдневниот Лосион кој е направен со нашите растителна основа на формула која содржи алое, шеј путер и какао путер за да го негуваат и хидрат сите типови на кожа.Сите предмети се формулирани со висок квалитет, природни состојки и педијатар и дерматолог одобрени.

Особините