.

Bettomshin 10Pcs 50мл Метрички Пластични Дипломирал Beakers, Лабораторија Beakers Течни Мерење Чаши Повеќенаменски Мешање Чаши Транспарентен Чаши за Лабораторија, Кујна, Млеко, С

Bettomshin 10Pcs 50мл Метрички Пластични Дипломирал Beakers, Лабораторија Beakers Течни Мерење Чаши Повеќенаменски Мешање

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Спецификација】 Капацитет : 50мл ; Материјал : Пластика; Боја : Транспарентна. 【Материјал】Пластични Beakers е направен од висок квалитет на еко-пријателски пластика, конзерванс, трајни, еднократно, лесно да се мијат и graduations нема да исчезнат. 【Предност】Нашата продавница обезбедува мерење чаши на различни капацитети.Секој мерење првенство има јасна скала и прецизна скала. 【Дизајн】Заострените spout за лесно да ги фрлаат и пренесување на течности. 【Широк Апликации】Оваа мерење на купот е главно се користи во лабораторијата, но исто така може да се користи за готвење, како што мерење на количина на состојки, зачини, и пијалаци.

Особините