.

(2000 компјутери) #10 X 1-1/4, Base Завртки, Bugle Филипс Диск, Груб Навој, Остра Точка, Челик, Црна Фосфат

(2000 компјутери) 10 X 1-1/4, Base Завртки, Bugle Филипс Диск, Груб Навој, Остра Точка, Челик, Црна Фосфат

DEN 1977.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Base завртки се дизајнирани да обезбедат гипс base одбори да studs или рамки.Base завртки се исто така познат како sheetrock навртки или гипс одбор завртки.Груб навој base завртки се дизајнирани да се зезнав во дрво studs.Дијаметар (Номинална) : #10 Length (Номинална) : 1-1/4"Категорија : Base Screws System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Главата Стил : Bugle Head Drive Стил : Cruciform Одморите Drive Drive Детали : Филипс Тип HPitch : Крупни Thread Thread на Ветер : Десен Thread Point : Остар Point Material : Steel Material Процеси : Случај Hardened Coating : Фосфат Coated Coating Боја : Black Hardness Оценка : Rockwell C44 Мин.NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

Особините