.

1 X 4 од не 'Рѓосувачки Челик Рамен Лента, 304 Општа Намена Плоча, 24 Должина, Мил Парк, 1.0 инчи Дебела

1 X 4 од не 'Рѓосувачки Челик Рамен Лента, 304 Општа Намена Плоча, 24 Должина, Мил Парк, 1.0 инчи Дебела

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Дебелина : 1 инч.Должина : 24 инчи.Материјал Тип : 304 Општа Намена Не ' Рѓосувачки Челик.Крај : Неполиран (Мил).Спецификација : ASTM A276. 304 нерѓосувачки челик е општа намена челик, легури кои лесно може да се заварени или се формирани.Има висока отпорност на топлина и на корозија, и ќе реагираат добро на стврднување со ладна работа.Составена од 8% никел и 18 проценти хром, има добри оксидација отпор кога се користи во температури до 1,600°F. Оваа 304 од не ' рѓосувачки челик ги исполнува ASTM A276 спецификации.

Особините

ASTM A276 :