.

PAPABABE Олимписки Barbell 7-Нога Barbell/47 инчи навивам бар 400LB/ £ 1000/1200LB/1500LB Капацитет, 2 Инчен Кревање Barbell, Кревање Тегови Сила Лифтинг (Сребрена/ Црна/Розова/Црвениот)

PAPABABE Олимписки Barbell 7-Нога Barbell/47 инчи навивам бар 400LB/ £ 1000/1200LB/1500LB Капацитет, 2 Инчен Кревање Barbell,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Подобро Должина & Тежина Капацитет】:56" навивам бар од тоа што е подолго од 48" традиционални големина бар, 10" ракав може да се одржи на 2-инчен Олимписки плочи постабилна.Исто така, со 500lbs тежина капацитет, нашите ez навивам бар е исто така одлична за повисоки корисниците и вршење на вежби како што се исправени редови или во близина зафат клупата прес. 【Хром-обложено Ракав & Поцинкуван Вратило】 : Направен од високо-квалитет цврст челик со ладна фалсификување и борбата против техника.Вратило на олимписките навивам бар е завршена со црно "E-грб", создава заврши без капе, rusting, pooling, или празнини заедно со хром-обложено ракав. 【Одржување-Бесплатен Изградба】 : Snap прстен штити E-Z навивам бар од оштетувања предизвикани од тешки тежина обука.Бакар ракави и предвремени прстени се зголеми за подмачкување и цврстината на ракав и да се намали стресот на вашиот зглобовите и лактите за да се осигура вашата безбедност. 【Knurling & Крива Дизајн】 : Ова виткање бар карактеристики на cambered дизајн, имаат за цел да го олесни лесно тренингот.Knurled рачки за подобрување на контрола и да помогне да се намали притисокот на зглобовите за време на висок претставник на вежбање.Решавање на инерција обезбедува совршена спин, направи грабне повеќе мазна. 【Muti-Функција Вежбање】 : ez бар овозможува широк спектар на вежбање, како што се клупата на копчињата, bicep виткање, piggybacking, апарат за притисок, и lunge.Можете да ги користите дома или однесете го во салата за вежбање за да ги вежба мускулите и да го намалите стресот.PAPABABE EZ навивам бар нуди нови начини на грчевито држејќи се за вашиот barbell, што ќе ви овозможи да се однесуваат на различни мускулни групи.Со тоа, можете да работат на вашиот biceps, triceps, deltoids, и abs.Можете да го направите spider кадрици, череп crushers, и проповедник кадрици, редови, преси, и екстензии.Со користење на овој barbell е неверојатно лесен, благодарение на својата дијамант-knurled површината.

Особините