.

Десктоп бар-код Скенер, Hands Free бар-код Читач Капка Отпор Жичен Практични за Книжарница за Супермаркети за Хотели

Десктоп бар-код Скенер, Hands Free бар-код Читач Капка Отпор Жичен Практични за Книжарница за Супермаркети за Хотели

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Компатибилност : Компатибилен со различни оперативни системи, погоден за различни терминал системи, за XP 7 8 10, за Android и за IOS.Автоматски : Во рачен безжичен скенирање пиштол може автоматски да смисла и брзо скенирање без недостасува било важно бар кодови.Високо Квалитетен Материјал : На скенерот е направен од високо квалитетни пластични материјали, кои се цврсти и издржливи за да се обезбеди подолг животен век.Примена : Широко се користи во супермаркетите, хотели, логистика, аптеки, магацини, книжарници, и други сценарија во кои се бара скенирање.Практична настава : Двојно поттикнува со светлина и звук, ќе се обезбеди подобро повратни информации, се чувствуваат удобно рака, капка отпорност и издржливост.Функција : 1. Високо Квалитетен Материјал : На скенерот е направен од високо квалитетни пластични материјали, кои се цврсти и издржливи за да се обезбеди подолг животен век.2. Автоматски : Во рачен безжичен скенирање пиштол може автоматски да смисла и брзо скенирање без недостасува било важно бар кодови.3. Практична настава : Двојно поттикнува со светлина и звук, ќе се обезбеди подобро повратни информации, се чувствуваат удобно рака, капка отпорност и издржливост.4. Компатибилност : Компатибилен со различни оперативни системи, погоден за различни терминал системи, за XP 7 8 10, за Android и за IOS.5. Примена : Широко се користи во супермаркетите, хотели, логистика, аптеки, магацини, книжарници, и други сценарија во кои се бара скенирање.Спецификација : Предмет Тип : Scanner Model : FG2058 Material : Plastic Connection Тип : Wired Connection Decoding Тип : QR Code Voltage : DC5 VCurrent : 0.15 APrompt Режим : Ѕвончето, Индикатор Light Scanning Агол : Вертикален Агол ±45 Степени, надморска Височина Агол ±60 Degrees Cpu : 32bit Error : 1/5million Decoding на Точноста : 3.3 mil Read го Оценувате : 200 Пати/Sec Wireless Растојание : 7-10m/23.0-32.8 ft (Затворен)Поддржани Јазици : англиски, германски, шпански, италијански, турски, француски Пакет Листа : 1 x Scanner1 x Податоци Cable1 x Настава.

Особините

Item Type:
Scanner
Model:
FG2058
Material:
Plastic
Connection Type:
Wired Connection
Decoding Type:
QR Code
Voltage:
DC5V
Current:
0.15A
Prompt Mode:
Buzzer, Indicator Light
Scanning Angle:
Oblique Angle ±45 Degrees, Elevation Angle ±60 Degrees
Cpu:
32bit
Error:
1/5million
Decoding Accuracy:
3.3mil
Read Rate:
200 Times/Sec
Wireless Distance:
7-10m/23.0-32.8ft (Indoor)
Supported Languages:
English, German, Spanish, Italian, Turkish, French
Package List:
1 x Scanner :
1 x Data Cable :
1 x Instruction :