.

Ayake бар-код Скенер Жичен Рачни Бар-Код Скенер Читателот HR30

Ayake бар-код Скенер Жичен Рачни Бар-Код Скенер Читателот HR30

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Plug and Play : поврзување со USB HID тастатура port / USB виртуелна serial port / RS232 сериски порт, лесен за употреба без инсталација, дизајнот е едноставен и елегантен.Силна Способност за Препознавање на : Може да прочитате разни видови на 1 D/2 D/QR бар код.Поддржува читање заматени или скршени баркодове под силно и слабо светло.Широко се Компатибилни Способност : Поддршка за работа со Windows, Mac OS, и Linux.И совршено се работи Quick Books, word, Excel, Novell, и сите заеднички софтвер.Се изгради Минатата : Ергономски дизајн со висок квалитет ABS пластика, пренесува влијание и капка тест.Широка Примена : Супермаркети, Магацини, Логистика, Библиотеки, Ресторани, Продавници, Банки, Поштенски Услуги, Индустриски и Процесот на Производство на Управување, итн. 1.Електрични карактеристики : Податоци интерфејс : USB HID тастатура port / USB виртуелна serial port / RS232 сериски порт Работен напон : DC 5 V ± 5% Работат на струјата : Врв 200m A 2.Скенирање карактеристики : Сензор : CMOS сензор Сензор за резолуција : 640 x 480 пиксели (300000 пиксели) извор на светлина : Црвени LED Скенирање агол : Тилт (намалување или зголемување на читање на прозорецот) : ± 60 ° Офсет (rotate прочитајте прозорецот од лево кон десно или од десно кон лево) ± 60° Ротација (насока на стрелките на часовникот или спротивно од стрелките на часовникот ротација на код за читање на прозорецот) : ± 180 ° Вид : Ниво : 40 °, Вертикална : 30 ° Читање на точноста : 1 D ≥ 5mils,2 D ≥ 10mils Минимум печати контраст > 15%UPC/EAN 13(13mil) Декодирање на способност : 1 D : code128, code39, code11, UPC / EAN, преклопувачки 2 од 5, матрица 2 од 5, индустриска 2 од 5. 2 D : PDF417, QR код, Data Matrix 3.Издржливост карактеристики : Температура : Работа : 0 ° C-50 ° C Складирање : - 10 ° C-60 ° C Влажност : Работа : 20% ~ 85% (без кондензација) Складирање : 20% ~ 95% (без кондензација) 4.Физички карактеристики : Физички димензии : 94 мм x 100 мм x 152 mm (L * w * h) Тежина : Околу 265g.

Особините