.

Големата Точка на Среќа Момче или Девојка - Големи Родова Открие Партија Украси - Момче или Девојка - Отворено Писмо Банер

Големата Точка на Среќа Момче или Девојка - Големи Родова Открие Партија Украси - Момче или Девојка - Отворено Писмо Банер

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Момче или Девојка Отворено Писмо Банер Декорација ВКЛУЧУВА МОМЧЕ ИЛИ ДЕВОЈКА парчиња, и бела cording за бесење.Бара некои лесно собранието.Ова момче или девојка декор е забавен начин за да го прослават и да заличи вашето отворен простор!.YARDTASTIC : Момче или Девојка Отворено Писмо Банер Б МЕРКА 9.25" 13.75 x" високи; O МЕРКА 9.75" 13.75 x" високи; Y МЕРКА 10.75" 13.75 x" високи; O МЕРКА 7.5" x 13.25" високи; R МЕРКА 5.75" 13.75 x" високи; G I МЕРКА 4.5" x 20" високи; L МЕРКА 11.5" x 20" високи.Вклучува 10 метри од белата cording.Направени од цврсти пластични со еден двострано печатење, ова писмо банер може да бидат обесени на оградата, тремот, или помеѓу вашиот двор дрвја.Водоотпорни и отпорни на временските.ЛЕСНО СОБРАНИЕ : Момче или Девојка Отворено Писмо Банер бара некои лесно собранието.Започнете од една страна на банер аранжман и string cording во текот на првата дупка, од напред-назад.Продолжи stringing на cording низ сите парчиња, со cording со кои се соочува назад, и висат на банер во посакуваната локација.ПРЕМИУМ ОТВОРЕНО ПАРТИЈА УКРАСИ : Момче или Девојка Отворено Писмо Банери се професионално печатени на здрав, брановидни пластика со еден двострано печатење.Тие се посебно разгледувани и внимателно спакуван со рака.НАПРАВЕНИ ВО САД : Момче или Девојка Отворено Писмо Банери се дизајнирани и произведени во нашата Висконсин објект со користење на материјали кои се Направени во САД.Момче или Девојка Отворено Писмо Банери, користење на Не-Хаос Сјајот Печати : Нашето Отворено Писмо Банери се дизајнирани со печатени слика на сјајот, елиминирање на сјајот шушка додека максимизирање bling ефект!.Нека секој го знае имаш нешто да се забавуваат кога ќе се откажам Момче или Девојка Отворено Писмо Банерот на вашиот следен родова открие партија.Со око-фаќање на бои и стил, овој модерен двор декорација може да бидат обесени само за тоа каде ќе се слави; можете дури и да го додадете во вашиот автомобил или плови во следниот круг.Bling-bling!Овој род се открие партија оркестарот не е само совршен за надворешна употреба, но може да бидат обесени во внатрешноста на ѕидот или во оградата.Вашето писмо банер лесно станува центар на екранот надвор или внатре кога ќе се координираат со други тематските оркестарот.Да се соберат вашиот писмо банер, прво се постават на парчиња рамен на план на аранжманот и да string cording во текот на првата дупка, од напред-назад.Продолжи stringing на cording низ сите парчиња, со cording со кои се соочува назад.Конечно, висат на банер во посакуваната локација.Направени од цврсти пластични, водоотпорни и отпорни на временските, на вашето Момче или Девојка Отворено Писмо Банер може да се остави надвор кога родова открие партија е над или се користи.

Особините