.

Capezio Мажите Ромео

Capezio Мажите Ромео

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

100% Кожа.Велур единствена.Влага абсорбента бранеа полиестер/памук обвивка.Патентирана лесна, обликувана за лак и облик на мажите е последна.Еластична вклучени за индивидуални прилог.Салваторе Capezio е роден во 1871 година во Muro Lucano, Италија.Незаинтересирано во следново во стапките на својот татко како градежен инженер, тој стана уметник на своето право, cobbler.Во 1887 година, на возраст од 17 години, тој ја отвори својата продавница на Бродвеј и 39th Улица, дијагонално низ од стариот Митрополитот Операта во Њујорк.Наскоро, во продавница, стана место за средба, за танчери кои ќе запре за да разговараат за нивните потреби и да се добие еден пар на неговите чевли.Како Capezio е популарност се зголеми, танчери од целиот свет направи тоа за момент да се посетат и купување на неговите чевли.Иновации на производи кои Салваторе Capezio создадени и другарство тој се дели со танчерите моделирани насока дека неговата компанија ќе следи.Во оваа слика, Capezio бренд е основана да промовира и да ја признае тековните достигнувања и учество во танцот.Capezio производи останува во првите редови во квалитетот и во технолошкиот напредок со иновации како сплит-единствена, го водат-вметнете, на Dansneaker и Tapsneaker.Capezio верува дека нивниот успех е во зависност од индивидуална определба на секој клиент постојано поставување на нови стандарди на креативност и изведба, додека зачувување на угледот, за стабилност и дистинкција.Capezio залог на нивната поддршка и посветеност за унапредување на танцот, театарот и рекреација во заедници во светот.

Особините