.

Alarmpore(TM водоотпорност IP65, 12V Водоотпорен Флексибилни Сини LED Лента на Светлина, 16.4 ft/5m Cuttable LED Светло Ленти, 300 Единици 5050 Led Осветлување String LED Лента

Alarmpore(TM водоотпорност IP65, 12V Водоотпорен Флексибилни Сини LED Лента на Светлина, 16.4 ft/5m Cuttable LED Светло

DEN 407.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лесен за инсталација : LED лента доаѓа со силен и сигурен самолепливи 3 M лента на својата назад, па можете да го поправам на сува и рамна површина, без завртки и клипови.Добро заштитени : Тоа е покриен со јасни силиконски слој, кој ги штити тоа многу добро од водата и го прави лесно да се чисти.Намалување слободно : LED лента може да се отсечени секој 3 LEDs без оштетување на остатокот ленти.Тоа доаѓа со две жици на двата краја.Можете да се поврзете две ленти, без лемење.Произволно да се наведнуваат : Тоа е мек и флексибилен.Можете да свртите тоа да било форма што сакате.Безбедни за користење Се : работа напон на LED лента е 12 V DC.Тоа е допирни и безбеден за деца.Пакет се вклучени 1 x 5 метри ЛЕД лента на светлина (Напојување и dimmer, не се вклучени) Спецификација Модел : 5m/roll 5050 Сини LED лента Светлосен извор : SMD 5050 Емитуваат Боја : Сина FPCB боја : Бела LED кол : 60 Led диоди/m, 5m 300 Led диоди со вкупна Заштита Стапка : IP65 Водоотпорен (не Може да се користи подводни) Работен Напон : 12 V DC Max Работна Струја : 5 A Максимална Излезна моќност : 60 W Зрак агол : 120 ° Работна температура : -20℃ до 60℃ Големина : L500cm (5 M) x W1.0cm x T0.25cm Нето тежина : 210g Животен век : >50000 часа Забелешка 1) 5m лента е за 60 W.Ако трепка или трепка, можеби моќта не е доволно за него.Значи моќ за 5m led лента мора да биде 12 V 5 A 60 W најмалку. 12 V 5 A 60 W напојување ASIN : B076 F2 PK4 L 2) ве Молиме да се шири на лента од касетата пред употреба.Инаку, лента ќе се прегрее во неколку минути. 3) LED лента е водоотпорен IP65, тоа може да се користи на отворено, но не се под вода. 4) LED лента доаѓа без напојување или dimmer.Апликација која се Користи за дом, градина, хотели, клубови, трговски центри и декорација Архитектонски декоративни осветлување, бутик атмосфера осветлување Нашироко се применуваат во грбот-осветлување, сокриени осветлување, канал осветлување Итни & security осветлување, реклама знак осветлување Декоративни светилки за празник, настан, покажуваат изложба Применливи за автомобил и велосипед декорација, граница или контурата осветлување.

Особините