.

Риба Резервоарот Четка, Аквариум Магнетни Четка, Силни Магнетни Трајни Алги Чистење на Аквариум за Риба Резервоарот за Чистење Риба Резервоарот(Мал)

Риба Резервоарот Четка, Аквариум Магнетни Четка, Силни Магнетни Трајни Алги Чистење на Аквариум за Риба Резервоарот за

DEN 2040.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Со користење на силни магнетни магнет, кој може да се контролираат внатре чистење со четка за да се следат надвор рачка.Внатрешноста е исчистена, додека бришејќи надвор.Услужни влакната, внатрешните делови може да се чистат брзо и ефикасно без гребење аквариум стакло.Внатрешната постоечкиот го спречува четка (делот во резервоарот за вода) од тоне во дното на аквариумот, што го прави лесен за да го однесе надвор од резервоарот за вода.Направени од високо квалитетни пластични материјали, солиден, анти-корозија и издржливи. 3 големини за да изберете од, ги задоволат вашите различни потреби.Тоа доаѓа со алги scraper, сечилото е лесно да се инсталира и може да се ефикасно и лесно scrape алги време за чистење на риба резервоарот.Функција : 1. Со користење на силни магнетни магнет, кој може да се контролираат внатре чистење со четка за да се следат надвор рачка.Внатрешноста е исчистена, додека бришејќи надвор.2. Внатрешната постоечкиот го спречува четка (делот во резервоарот за вода) од тоне во дното на аквариумот, што го прави лесен за да го однесе надвор од резервоарот за вода.3. Услужни влакната, внатрешните делови може да се чистат брзо и ефикасно без гребење аквариум стакло.4. Тоа доаѓа со алги scraper, сечилото е лесно да се инсталира и може да се ефикасно и лесно scrape алги време за чистење на риба резервоарот.5. Направени од високо квалитетни пластични материјали, солиден, анти-корозија и издржливи. 3 големини за да изберете од, ги задоволат вашите различни потреби.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Магнетни Риба Резервоарот Brush Material : Plastic Usage : Риба резервоарот cleaning Package Листа : 1 x Магнетни Риба Резервоарот Четка (во два дела)1 x Сечилото Head Notice : 1. Магнетното четка има силен магнетизам, па не дозволувајте деца допир со него, кој е опасен.2. Пациентите со пејсмејкери строго се забранува користење.3. Поради посебност на ултра‑бела риба тенкови и акрил риба тенкови, препорачливо е да се користи средината spacer филтер памук.

Особините