.

liumian јаглен ленти 4-7mm, јаглен пенкала за скица 12

liumian јаглен ленти 4-7mm, јаглен пенкала за скица 12

DEN 311.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Врба јаглен е направен од казна памук врба, која е мазна за рака, лесно да се во боја и не е лесно да попуштат.Тоа е главно се користи за маслото и традиционален Кинески сликарство дизајн, тип цртање и скицирање, и има различни удар ефекти во областа на скица уметничка слика.На светлината и сенката се различни, тонот е силна, на прст daub црна е светла, во смисла на хиерархија е силна, книжно марамче daub боја е домот, погоден за лицето за боење.Мали и исклучителна, лесен за носење, богат со детали.Дијаметарот на секоја прачка е за 5.34 инчи (13.5 cm).Кога сликарство, може да се создаде живописни дела во сликарство.

Особините