.

Portabl Микроскоп Додатоци 0.35 x 0.55 x X 0.7 0.8 X 1x 1.2 1.5 X X Микроскоп В Гората T2 Планината Адаптер (Боја : 0.7 X)

Portabl Микроскоп Додатоци 0.35 x 0.55 x X 0.7 0.8 X 1x 1.2 1.5 X X Микроскоп В Гората T2 Планината Адаптер (Боја : 0.7

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Изградба на материјал : не ' рѓосувачки челик материјал за C-Планината крајот и спреј-paintedaluminumfor на phototube крај;.Telecentric оптика со слаба светлина дефицит;.Parfocal со различни микроскоп цел леќи;.Дифракција на ограничен МТФ;.Отворот целосно заедно со UIS микроскоп цел е излез ученик;.Се конвертира trinocular микроскоп phototube/глава/порт(имаме стандард 38 mm(1.50 инчи)надворешниот дијаметар за вметнување крајот да phototube)на традиционалните C-Планината тип(25.4 mm или 1 инчен дијаметар со 32 threads per inch);Со различни изградена-во намалување на леќата(1.5 X,X 1.2,1 X,0.8 X,0.70 X,0.55 X,0.35 X)за постигнување на подобри поле на гледање од микроскоп trinocular главата(погоден за 1.8",4/3",1",2/3",1/1.8",1/2",1/2.5",1/3"или 1/4"инчен CCD или CMOS сензор чипови);Може да биде инсталиран во UIS trinocular цевка, како што се : биологија микроскопа и индустриски микроскопа;Изградба на материјал : не' рѓосувачки челик материјал за C-Планината крајот и спреј-paintedaluminumfor на phototube крај;Telecentric оптика со слаба светлина дефицит;Parfocal со различни микроскоп цел леќи;Дифракција ограничен МТФ;Отворот целосно заедно со UIS микроскоп цел е излез ученик;Пакет incluede : 1 x В гората адаптер.

Особините